Návrh a plánovač SEO klíčových slov pro weby a e-shopy online a zdarma

Co jsou klíčová slova?

Klíčová slova jsou důležité fráze, které píší vaši potenciální zákazníci do vyhledávačů, aby našli váš produkt či službu. Pokud podnikáte jako kadeřnice v Brně, ve vaší analýze klíčových slov nesmí rozhodně chybět klíčová slova jako – kadeřnice, kadeřnice do domu, kadeřník, stříhání vlasů, stříhání dlouhých vlasů atd. Všechna tato klíčová slova hledejte především ve spojení s Brnem. 

K čemu slouží analýza a aplikace klíčových slov?

Klíčová slova jsou vhodná především pro váš web, který by je měl v hojné míře obsahovat. Vyhledávače pak snadněji pochopí odvětví a směr vašeho podnikání a umožní uživatelům najít vaši webovou stránku či e-shop. Zkrátka pomáhají k lepší optimalizaci webu.

Po analýze a návrhu klíčových slov si můžete také snadněji udělat představu o tom, co lidi na vašem podnikání zajímá a co naopak hledají méně nebo vůbec.

Stejně tak dostanete po shlédnutí plánovače klíčových slov impuls k tomu, o čem na svém webu psát a o jaké produkty je či není zájem.

Metoda klíčových slov vám také ukáže, jak velké konkurenci vaše podnikání na internetu bude čelit.

Plánovač slov vám také skvěle objasní, zda se odvětví vašeho podnikání rozvíjí nebo naopak zažívá útlum

A konečně klíčová slova v textech Vašich webových stránek přivedou na Váš web návštěvníky zcela zdarma.

seo klíčová slova pro web a eshop

Klíčová slova v textech webů jsou nedílnou součástí SEO

Návod jak a kde udělat analýzu klíčových slov online

Jak se dělá analýza klíčových slov? Kde najdu tak skvělý marketingový nástroj? Je to jednoduché! Seznam nabízí úžasný online nástroj pro marketingovou analýzu a plánovač klíčových slov zdarma ve svém reklamním systému Skliku – návrh klíčových slov. Do něho se jednoduše přihlásíte přes svůj „seznamácký“ e-mail a je zcela zdarma!

Tam najdete četnost vyhledávání klíčových slov a jejich roční vyhledávací trend v intervalech.

Jak postupovat a nepostupovat při návrhu a plánování klíčových slov

Rozhodně nemůžete na svém webu používat pouze 5 stejných klíčových slov pořád dokola. Proč? 

 • vyhledávače (Google či Seznam) vás za to mohou penalizovat
 • návštěvníkům se váš text nebude číst zrovna nejlépe a bude působit otravně
 • nesnažte se všechna klíčová slova vrazit do jednoho odstavce či článku, každý článek zaměřte pouze na pár klíčových frází odpovídajících dané problematice

Soustřeďte se na mnohem více klíčových slov v textu a méně konkurenčních

 • na čím více frází vás budou vyhledávače ve vyhledávání nacházet, tím větší budete mít návštěvnost webu, z čehož plyne také větší zisk ( zkuste se zeptat příbuzných pod jakým slovním spojením by vás na internetu hledali a zkuste v plánovači více přemýšlet a bádat )
 • všechna klíčová slova a slovní spojení si poctivě zapište ( excel, poznámkový blog, sešit ) a teprve poté začněte tvořit texty a články
 •  

Kde všude SEO klíčová slova na webu použít?

 • obsah webu ( texty, články )
 • url adresy
 • snippety ( nadpis, url adresa i popis snipettu – inzerátu ve vyhledávání )
 • štítky
 • odkazy na webu ( interní i externí )
 • názvy a alt tagy VŠECH obrázků či videí na webu
 • název a popis webu
návrh a plánovač klíčových slov zdarma online

Analýza klíčových slov nabízí širokou škálu možností

Na co si dát s klíčovými slovy pozor!

Pozor na přeoptimalizování ( přesycení ) textu klíčovými slovy – hrozí penalizace od vyhledávačů. Je potřeba klíčová slova zabudovávat do textu tak trochu nenápadně a tak, aby příliš čtenářům webu nepřekážely.

U nejvíce hledaných slovních spojení je velká konkurence. Soustřeďte se tedy i na měně hledané slovní fráze. Budete mít větší šanci, že vás uživatelé najdou.

Rozhodně Vám taky pomůže přečíst si pár článků o kvalitní SEO optimalizaci a ideálně SEO copywritingu.

Jaká jsou nejvyhledávanější klíčová slova?

Dost dobře Vám poslouží k přehledu nejvyhledávanějších klíčových slov Google Trends. Ono v podstatě nejvyhledávanější klíčová slova se vždy pohybují okolo Show Businessu a porno průmyslu. Skvěle taky poslouží videa, které se často vyhledávanými slovy zabývají.

Kde měřit umístění ve vyhledávání jednotlivých klíčových slov?

Správně. Je třeba měřit, jak si naše klíčová slova ve vyhledávání vedou a na jaké jsou pozici, zda plní účel – přívod návštěvnosti na webové stránky. K tomu nám skvěle poslouží nástroj pro měření pozic klíčových slov Collabim. který je v základní verzi zcela zdarma. Měří pozice klíčových slov po 14 denním intervalu a zjednodušuje život všem marketérům a podnikatelům.