Práce, platy, nástroje, knihy, kurzy a školení pro efektivní online marketing

Co je a jak funguje online marketing?

Online marketing je čím dál podstatnější částí marketingu. Jeho aktivity jsou směrovány do online světa a produkovány na internetu. Populární se stal především díky jeho efektivitě, přesnému cílení a zvyšujícímu se počtu aktivních uživatelů internetu.

Historie marketingu se vyskytovala již ve starém Egyptě a Mezopotámii, rozpoznat však kdy došlo k počátku internetového marketingu je poměrně složité. O jeho popularitě se začalo výrazněji mluvit až po roce 2010.

Co je vlastně online marketing?

Je to marketingový mix kanálů a marketingových aktivit na internetu, který vede k jedinému cíli – zvýšení prodeje služeb a produktů. Vede přes trnitou cestu psychologie, kreativity, šíření brandu, optimalizace, měření konverzí a cílů marketingu přes vyhodnocování a reporting.

Jak funguje online marketing?

Pomocí reklamních systémů (Sklik, Ads, Business Manager) a marketingových aktivit (e-mailling, copywriting, Sociální sítě, SEO) přivedete na Váš web či e-shop vhodné návštěvníky, kteří Váš produkt či službu nakoupí.

jak funguje a co je digitalni marketing

Jak mám sestavit a dělat internetový marketing a kde poptat služby marketingu?

Internetový marketing na vlastní pěst

Tvorba internetového marketingu není záležitostí rutiny. Kvalitní nastavení online marketingu vyžaduje řadu informací, průzkum konkurence, vhodné cílení a trefně nastavenou marketingovou strategii.

Účty podnikatelů, které se mi dostávají pod ruku protékají desítky tisíc korun měsíčně, protože internetovému marketingu nerozumí, rozumět nechtějí a na reklamu a marketing nemají čas. Bez řady informací nedělejte digitální marketing sami!

Marketingový specialista

Specialista marketingu by Vás měl nejdříve zásobovat řadou otázek a poté navrhnout internetový marketing na dalších několik měsíců dopředu. Mít předem danou strategii, kterou bude upravovat v závislosti na výsledcích a měřeních Vašich reklam. Jak taková správa online marketingu vypadá?

Reklamní či digitální agentura

Pak jsou tady reklamní a digitální agentury, které spravují větší klienty, kterým dělají kompletní servis (od focení produktů, přes SEO, PPC reklamu až po e-mailling). Počítejte však s výrazně vyšší cenou a dávejte si pozor na smlouvu a dohodu o marketingu s digitální agenturou.

Kde se naučit a studovat online marketing?

Nejsem si jistý jestli Vás někdo bude schopen naučit online marketing ve škole, rychlost jeho rozvoje se podobá rozvoji elektroniky. Jednou z možností jsou školení online marketingu, které nabízí řada firem, stáž či kurz.

Školení digitálního marketingu

Školení digitálního marketingu neprobíhá vždy prakticky. Rozhodně vybírejte školení, kdy si můžete vše vyzkoušet na notebooku v praxi, sledujte recenze a ohlas na školícího.

Rekvalifikační kurz internetového marketingu

Kurzy internetového marketingu a rekvalifikační kurzy jsou hitem posledních měsíců. Mnohdy v rukou zkušených PPC a SEO specialistů, klidně i s proplacením ubytování či užitečnými videy a návody budoucna zdarma. Za mě rozhodně doporučuji kurz „Manažer pro internetové projekty“ od Primakurzů.

Jak získat stáž v digitální agentuře?

Nejlepším řešením je začít pracovat na sobě a svém internetovém marketingu. Najít si vhodný obor online marketingu, začít se čtením knih, článků, přidat se do Facebook skupin. Vyzkoušet si vše potřebné na osobních stránkách a zkusit pár marketingových aktivit na projektech známých.

Potom se hlásit jako online marketingový nadšenec do Vámi vybrané digitální agentury. Bohužel však na začátek s menšími platovými nároky a požadavky. Jak získat stáž v online marketingu – video.

školení či rekvalifikační kurz online marketingu

 

Odkazy a zdroje informací o online marketingu

Kde sehnat práci v online marketingu?

Pracovní portál Jobs.cz se širokou nabídkou práce v online marketingu

Sehnat práci v online marketingu můžete taky na Onlinepeople.cz

Nebo si napište na skupiny „Práce – marketing, reklama, média a PR

Knihy o internetovém marketingu

Měřte svůj internetový marketing v knize Google Analytics

Zkuste ostříleného profíka na webový marketing Honzu Řezáče a jeho knihu „Web ostrá jako břitva

Nebo sledujte Facebook skupiny o novinkách v PPC reklamě na internetu

Blogy o digitálním marketingu

Blogů o internetovém marketingu je nespočet, každá marketingová firma nebo specialista si kolem sebe na internetu tvoří klubko fanoušků, kteří šíří jeho značku – proto tolik blogů. V blogu pak ukazují novinky, poznatky a své přednosti, na to reagují pak podnikatelé a firmy s oslovením o správu online marketingu.

Užitečný blog o PPC reklamě na MarketingPPC

Skvělý blog o digitálním marketingu a SEO od Pavla Ungra

Spousta marketing tipů na blogu Vceliste.cz

Platy v online marketingu

Platy lidí, kteří pracují v digitálním prostředí se na seniorních pozicích se pohybují velmi vysoko. Jako nezkušený zajíc však jako junior musíte sklopit uši a brát každou možnost, která se naskytne.

přehled o platech v oblasti online marketingu 

přehled platů jednotlivých pozic online marketingu

Hledáte online marketing pro svoji firmu či e-shop?

Napište mi a já se vám do pár minut ozvu

Osobní údaje se zpracovávají dle pravidel pro zpracování osobních údajů.

Sleduj novinky z onlinu i na Facebooku ↓